Auto Ajans

Haberler

Şarj sorununu bitirecek

Şarj sorununu bitirecek
Paylaş
Ekim 01
11:55 2021

İsviçe merkezli teknoloji şirketi ABB dünyanın en hızlı şarjını üretti. Terra 360, dinamik güç dağıtımı ile aynı anda dört aracı şarj edebilen modüler bir şarj ünitesi olma özelliğini taşıyor. Dünyanın en hızlı şarj cihazı ile hali hazırda bir aracın bataryası dolarken diğerleri beklemek zorunda kalmayacak. Yeni şarj cihazı maksimum 360 kW çıkışa sahip ve bir elektrikli aracı 15 dakikada şarj edebilecek. ABB, şarj ünitesinin 3 dakikadan az bir sürede 100 km’lik menzil için gereken enerjiyi araçlara yükseleceğini açıkladı. Avrupa ile sınırlı kalmayacak sistem, 2022’den itibaren ABD, Latin Amerika ile Asya-Pasifik ülkelerinde hizmete girecek.

Terra 360 şarj üniteleri, akaryakıt istasyonlarında, marketlerde ve perakende satış noktalarında sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, elektrikli filo araçlarını, kamyonetlerini ve kamyonlarını şarj etmek üzere bir kuruluşun ticari tesislerine kurulabilecek. Bu, bir gecede dört aracı aynı anda şarj etme veya gün içinde elektrikli araçlarının şarjını hızlı bir şekilde doldurma esnekliği sağlıyor.

ABB Türkiye İletişim Müdürü Hakan Güney, yeni ürünleri Terra 360’nın özellikleriyle e-mobilite pazarına öncü ve çok ciddi bir alternatif sunduğunu belirterek, “3 dakikanın altında 100 km menzil sağlaması, yaklaşık 15 dakikada aracı tam şarj seviyesine ulaştırması ve aynı anda 4 aracın bağlanabilir olması pazarın birçok paydaşını heyecanlandırdı” dedi.

Ülkemize seneye ilk çeyrekte geliyor

Güney, şu bilgileri verdi: “Elektrikli araca sahip olmak isteyen sürücülerin Terra 360 gibi şarj cihazlarının varlığı ile araçların menzilleri konusundaki soru işaretlerini gidereceklerini ve bu soru işaretlerinin azalmasının da elektrikli araçlara olan talebi artıracağını bekliyoruz. Bu da diğer bir paydaş olan otomobil üreticilerine ciddi bir fırsat oluşturacaktır. Yeni ürünümüz Terra 360 ile aynı anda 4 aracın şarj edilebilme imkanı sunarak özellikle yatırımcıların istasyonlardaki yer sorununa çözüm bulmuş oluyoruz. Şu anda Avrupa’da satışa sunulan Terra360, 2022’nin ilk çeyreğinden itibaren ülkemizde de satışa sunulmasını bekliyoruz. Sınırlı dağıtımın arkasındaki en büyük neden herkesin de çok net bildiği dünyada yaşanan çip krizidir.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!