Auto Ajans

Haberler

e-bisiklet ve scooter pazarına girdi

e-bisiklet ve scooter pazarına girdi
Paylaş
Ekim 22
10:21 2021

Doğan Trend Otomotiv, Hollandalı BIMAS BIKES ile elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi. Şirket, BIMAS BIKES’ın yetkili distribütörü oldu. Distribütörlük anlaşması kapsamında, BIMAS BIKES çatısı altındaki elektrikli bisiklet markası BIMAS ve elektrikli scooter markası OKAI, Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Türkiye’de satışa sunulacak. Doğan Trend Otomotiv ve BIMAS BIKES arasındaki distribütörlük anlaşması kapsamında imza töreni düzenledi. İstanbul’da düzenlenen törene Hollanda Başkonsolosu Arjen Uijterlinde, BIMAS BIKES Yönetim Kurulu Başkanı Emre Erciyas ve Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin katıldı. BIMAS BIKES Yönetim Kurulu Başkanı Emre Erciyas, iki tekerli ulaşım araçlarının son yıllarda önemli talep görmeye başladığını belirterek, “Pandemiyle birlikte büyüyen e-ticaret pazarı, tedarik zincirindeki yeni ihtiyaçlar ve artan çevre bilinci elektrikli mobiliteye olan talebi artırdı. 2020’de tüm Avrupada 22 milyon adet bisiklet satışı yapıldı ve bu rakamın 4.5 milyonu elektrikli bisiklet olarak gerçekleşti. Toplam pazar büyüklüğü 18.3 milyar euroya ulaştı. 2025’te elektrikli bisiklet rakamının 10 milyon adet seviyelerine ulaşması bekleniyor” diye konuştu.

BIMAS BIKES olarak Holland’da yani bisikletin anavatanında faaliyet gösterdiklare süre boyunca yaklaşık yüzde 10’luk pazar payına ulaştıklarını belirten Erciyas, şunları kaydetti: “Şimdi ürün gamımızı genişletiyoruz ve özellikle elektrikli ürünlere odaklanıyoruz. Kendi tesislerimizde ürettiğimiz kaliteli ürünlerimiz var. Doğan Trend Otomotiv ile yaptığımız anlaşma kapsamında, elektrikli şehir içi mobilite ürünlerimizi Türkiye’de kendilerine emanet ediyoruz. Türkiye’nin, bisiklet pazarı için çok büyük bir potansiyel taşıdığını düşünüyoruz. Hem yüksek bir genç nüfusumuz var hem paylaşımlı mikro araç kullanımında ciddi artışlar yaşanıyor. Ayrıca pandemi ile değişen ulaşım tercihleri de bisiklete olan ilgiyi artırmaya başladı. Günlük hayatta bisikleti artık bir ulaşım aracı olarak da görmeye başladık. Çevre konusundaki artan duyarlılık seviyesi ve Türkiye’nin Paris İklim Anlaşması konusundaki adımıyla beraber, bisikletin ulaşım aracı olarak daha çok tercih edilmeye başlanacağını düşünüyoruz. Şehir içi bisiklet yolu altyapı yatırımları da bu gelişimi destekleyecek adımların önünde geliyor.”

Her bagajda katlanır bisiklet olacak

Doğan Trend Otomotiv’in mobilitede yaşanan dönüşümdeki rolünü vurgulayan Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin de “Sadece otomotiv değil tüm iş kolları büyük bir dönüşümden geçiyor. Biz de Doğan Trend olarak özellikle ulaşımda sürdürülebilir mobilite ihtiyaçlarını karşılamak üzere elektrikli ürün gamımızı genişletmeye devam ediyoruz. Yakında her otomobilin bagajında bir katlanır bisiklet ya da e-scooter olacağını söylemek mümkün. Trafiğin artmasıyla birlikte otomobil kullanıcıları daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyar hale geldi. Bu durumlarda kullanıcılar arabalarının bagajından BIMAS veya OKAI’leriyle hem zaman tasarrufu sağlayacak hem de trafiğin sebep olduğu stres seviyelerini azaltacaklar” dedi.

Üretim İzmir fabrikasında

1996 yılında kurulan BIMAS BIKES, yalın ve fonksiyonel tasarım özelliklerine sahip elektrikli bisikletleri ile Hollanda bisiklet pazarının önde gelen markaları arasında yer alıyor. Uzmanlığını Hollanda tasarım ve mühendislik gücü ile birleştiren marka, bisikletlerini Türkiye İzmir’de yer alan tesislerinde, uluslararası kalite standartları ve Avrupa bisiklet standardı EN15194’a göre sıfır emisyonlu olarak sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde üretiyor. BIMAS markalı bisikletler City, Comfort, eFolding ve eCargo olmak üzere 4 ana kategoride satışa sunuluyor. 17 yıldır mikromobilite çözümleri sunan OKAI de katlanabilir, uzun menzilli ve performanslı scooter modellerine sahip.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘BMW'nin performanslı modellerini yaratan Motorsport yani M departmanı, 2022’de 50’ini yaşını kutlayacak.

🚘M Serisi’nde yeni yaşına özel ilk yarış otomobillerinden ilham alan logosu kullanılacak.
http://www.autoajans.com/50nci-yasina-ozel-logo

🚗Shell ve Çinli Nio iş birliğine giderek Avrupa'da elektrikli araç batarya değişim istasyonları kuracak.

🚗Çin'de 300 istasyonu bulunan Nio, 3 dakikada araç pilini değiştirebiliyor.

http://www.autoajans.com/shellden-batarya-degisim-istasyonu

📌Çip problemi, operasyonel filo kiralama sektörünü de derinden etkiledi.

📌Araç bulunurluğu yüzünden beklenen büyüme gerçekleşmedi.

📌Otomobil bulamayan şirketler, kontrat sürelerini uzattı.

http://www.autoajans.com/cip-krizi-kontratlari-uzatti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!