Auto Ajans

Haberler

E-Pit ile Altın Ödülü kazandı

E-Pit ile Altın Ödülü kazandı
Paylaş
Nisan 22
16:57 2021

Hyundai Motor Company, dünyaca ünlü iF Tasarım ödüllerinde 14 ödül birden kazanarak dikkatleri çekti. En üst seviye olan Altın Ödül, bu yıl Hyundai E-Pit ultra hızlı şarj cihazına verildi. Genellikle uzun kablolar, karmaşık çalışma prensibi ve anlık takip edilemeyen şarj seviyesi gibi sorunları çözen Hyundai, hijyen açısından da kullanıcılara farklı bir deneyim sunuyor. Formula 1 pit stoplarından esinlenen Hyundai Tasarım Merkezi, elektrikli otomobil sahiplerine hızlı, kolay, kullanışlı E-Pit istasyonları tasarladı. Yaklaşık 10 bin yeni ürünün tasarımlarının incelendiği organizsyonda art arda yedi kez iF Tasarım Ödülü kazanan Hyundai, 10.25 inç dijital ekran kullanıcı arayüzü, iletişim, mimari ve profesyonel konsept gibi çeşitli disiplinlerde başarıya ulaşmış oldu. Marka iletişiminde ilk kez ödül kazanan Hyundai, özellikle Covid-19 sürecinde kullandığı “Önce Güvenlik” teması altında logosunda değişiklik yapmış ve birbiriyle tokalaşan H figürünü ayırmıştı.

Hyundai, kurumsal logo ve fontlarıyla hazırladığı organizer ile ajandalarla ödül kazandı. Mizanpaj ve okunabilirlik açısından dikkat çeken bu tasarımlar, markanın gelişmiş kurumsal kimliğini ön plana çıkarıyor.  “Sürdürülebilirliğe Giden Yol” raporuyla ödül kazanan Hyundai, hazırladığı kitapta tek bir renk seçerken aynı zamanda doğa dostu geri dönüşümlü kağıt ve daha az mürekkep ve boya kullandı. “Channel Hyundai” adlı TV kanalıyla ödüle layık görülen Hyundai, geliştirdiği bu akıllı uygulama sayesinde otomobiller hakkında detaylı bilgileri, motorsporlarındaki en son gelişmeleri ve kültür sanat gibi içerikleri anlık olarak izleyicilerle paylaşıyor. Hyundai’nin mobil araç uygulaması Bluelink IF Design’dan ödül alanlardan biriydi. Araç ve kullanıcı arasında kesintisiz bağlantı sağlayan bu sistem, bilgi-eğlence ve gelişmiş kullanılabilirlik açısından kullanıcısına sürüş esnasında kolaylık sağlıyor. M;arka Prophecy konseptiyle de ödül kazandı.  

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!