Auto Ajans

Haberler

e-tron GT ile Tesla’ya rakip

e-tron GT ile Tesla’ya rakip
Paylaş
Ekim 12
06:00 2020

Audi, 2018 Los Angeles Fuarı’nda tanıttığı e-tron GT Concept’ini hayata geçirerek Tesla Model S’e rakip olacak. Audi, e-tron GT’yi Almanya’da Audi R8’in de bantlardan indiği Bollinger Hofe tesisinde üretecek. Üretim öncesinde kamuflajlı olarak sergilenen e-tron GT’nin aynı zamanda yüksek performanslı e-tron GT RS versiyonu da piyasaya sunulacak.

Konsept olarak tanıtılan aracın yaklaşık 582 beygir güç üretiyordu. Ancak günümüzde aynı platforma sahip Porsche Taycan göz önüne alınarak RS versiyonunun 700 beygir güce ulaşması bekleniyor. Audi, e-tron GT’nin sesi için de özel çalışmalar yaptı. Opsiyonel ses paketiyle birlikte otomobilden güçlü motor sesleri duyulabilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!