Auto Ajans

Haberler

Efsane model Golf tarih mi olacak?

Efsane model Golf tarih mi olacak?
Paylaş
Kasım 18
14:53 2022

Otomotivde yaşanan dönüşümle birlikte birçok ikonik model yerini yeni elektriklilere bırakıyor. Daha önce hathcback’lerin içten yanmalı motorların maliyetliyle tehlikede olduğunu söyleyen VW CEO’su Thomas Schafer, bu kez Golf isminin kaybolmasına izin vermeyeceklerini belirtti. İkonik isimlere ihtiyaç duyduklarını ifade eden Schafer, yeni nesil Golf’ün tam elektrikli olarak ID.3’ün daha küçüğü şeklinde konumlandırılabileceğini belirtti. Hatta bu aracın ID. Golf ismini kullanarak da pazarlanabileceği ifade edildi. Volkswagen’in amiral gemisi Trinity projesinin 2030’a ertelenmesiyle elektrikli Golf veya Tiguan planını 2026 gibi daha erken tarihe çekebileceği öğrenildi. Bu sayede Wolfsburg fabrikasındaki kapasitesinin de korunacağı tahmin ediliyor.

CEO Schafer, yaptığı son açıklamada, Polo’nun da tehdit altında olduğunu söyledi. Euro 7 yönetmelikleriyle birlikte bu tarz araçların maliyetlerinin 3-5 bin euro aralığında artacağını ve bu da tüketicilerin bu segmente yönelmesinin önüne geçeceği belirtildi. Schafer, eğer maliyetler bu kadar yüksek olursa bu segmente yatırım yapmayacaklarının altını çizdi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

⚡️VW, Wolfsburg fabrikasına 460 milyon euro yatırım yaparak ID.3 ve elektrikli SUV üretecek.

⚡️Tiguan boyutlarındaki yeni elektrikli SUV, 700 km menzil sunacak.

http://www.autoajans.com/vwden-yeni-elektrikli-suv

🚘Hidrojenli araç teknolojisi henüz pahalı olsa da yeni modeller geliyor.

🚘BMW, iX5 Hydrogen'in üretimine başladı. 500 km menzile sahip araç 2023'te satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/bmw-hidrojenli-ix5-uretecek

🚘VW Grubu, Tesla ve BMW gibi Çin'de elektrikli araç üretip Avrupa'da satacak.

🚘Anhui tesisinde ilk olarak Cupra Tavascan üretilecek. Tavascan'ı farklı modeller izleyecek.
http://www.autoajans.com/cinde-uretip-avrupada-satacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!