Auto Ajans

Haberler

Egea ailesinin 5. üyesi Cross Wagon

Egea ailesinin 5. üyesi Cross Wagon
Paylaş
Ocak 11
11:44 2022

Egea model ailesine yeni bir üye daha eklendi. Son 6 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen Egea ailesinin beşinci gövde tipi Egea Cross Wagon yollara çıkıyor. Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç,  “2022 yılına hızlı bir giriş yapıyor ve ailenin diğer üyeleri gibi Tofaş’ta geliştirilerek üretilen Egea Cross Wagon ile müşterilerimizi yine beğenileceğine inandığımız bir modelle buluşturuyoruz” dedi. Aytaç, Fiat Egea ailesinin yeni üyesi Cross Wagon’un, Ocak ayından itibaren Avrupa pazarlarında RED versiyonu ile satışta olacağını söyledi. Egea Ailesi’nin yeni üyesi Cross Wagon’un, ülkemizde ailenin diğer üyeleri gibi en güncel teknolojik özelliklerle satışa sunulduğunun altını çizen Aytaç Sadece 2021 yılında pazarda 71 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaşan Egea Ailesi’nin yepyeni üyesi Cross Wagon’unkendi segmentini yaratacağına ve model ailesini daha da güçlendireceğine inanıyorum” dedi. Fiat showroomlarında Ocak ayının sonunda yerini alacak Egea Cross Wagon, online satış  kanalı üzerinden 11- 31 Ocak tarihleri arasındaki ön satış dönemi boyunca, 419 bin 900 bin TL’den başlayan kampanyalı fiyatla sunulacak.  

550 litrelik bagaj kapasitesi var

Yeni bir hedef kitleye yönelik, SUV görünümünde, Station Wagon rahatlığındaki Cross Wagon, Lounge donanım seviyesi ile tercih edilebiliyor. Cross Wagon, 550 litrelik bagaj kapasitesi, yüksek sürüş pozisyonu sunan gövde mimarisi ile outdoor aktivitelerini sevenler ve geniş aileleri hedefliyor. Egea Cross Wagon’un yerden yüksekliği süspansiyon yapısı, jant ve lastik ölçüleriyle Station Wagon gövde tipine göre 35 mm artıyor. Tıpkı Egea Cross’ta olduğu gibi; Cross Wagon da tasarımsal detaylarıyla fark yaratıyor. Otomobilin crossover detayları çamurlukların etrafındaki gövde kaplamaları ile başlayarak yanlarda ve ön tarafta da devam ediyor. Cross Wagon’un kaslı ön ve arka tamponu, yan marşpiyelleri, 17 inç elmas kesim jantları ve özel tavan rayları öne çıkıyor.

Gelişmiş multimedya sistemi

Egea Cross Wagon’da gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri ve 10 inç dokunmatik ekrana sahip beşinci nesil UConnect 5 multimedya sistemi yer alıyor. Araçta kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip olan beşinci nesil Uconnect 5, kişiselleştirilebilir profillerle 5 adede kadar konfigürasyonu saklama olanağı yer alıyor. Multimedya sistemi, tıpkı ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi aynı anda iki telefonu Bluetooth üzerinden bağlama olanağı da sunuyor. Egea Cross Wagon Lounge’ta 10 inç dokunmatik ekranının yanı sıra anahtarsız giriş & çalıştırma ve kablosuz şarj özelliği standart. Otomobilde; ‘Trafik İşareti Tanıma Sistemi’, ‘Akıllı Hız Asistanı’ ‘Şerit Takip Sistemi’, ‘Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi’, ‘Akıllı Uzun Far’, ‘Kör Nokta Uyarı Sistemi’ ve Ön park sensörleri gibi donanımlar bulunuyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!