Auto Ajans

Haberler

Egea Cross ile hedef ne?

Egea Cross ile hedef ne?
Paylaş
Kasım 07
07:00 2020

Fiat Marka Direktörü Altay Aytaç, yenilenen Egea ailesinin dört gövde tipiyle birlikte Ocak 2021’de satışa sunulacağını açıkladı. Aytaç, mevcut Egea’nın üretimini 2020 sonuna kadar iç pazar için devam ettireceklerini kaydederek, “Geçtiğimiz günlerde başlayan üretim faaliyetleri ihraç pazarları için gerçekleşiyor. İlk üretimler Kasım sonuna kadar 5 büyük pazara ihraç edilecek. Aralık’tan itibaren 5 büyük pazardan Avrupa bölge satışı başlayacak. 1 Ocak’taki emisyon ve model yılı geçişiyle beraber yeni Egea’nın iç pazara yönelik üretimine başlatacağız” diye konuştu.

Aytaç, yeni Egea’nın satış hedefleriyle ilgili şunları aktardı: “İhracat için şu anda bir şey söyleyemem fakat iç pazar için Sedan’ın pozisyonu muhafaza edeceğini düşünüyoruz. Segmentin yaklaşık üçte biri sedan bu yine devam edecektir. HB, SW ve Cross aynı segmentte değiller belki fakat bu üçünün toplamında da bugünkünün iki katı bir satış hedefimiz var. 3 gövdenin de kendi özellikleriyle satılabileceğini düşünüyoruz. Muhakkak kendi içlerinde geçişler olacaktır. HB ve SW Egea’nın yüzde 1.5-2.0 toplam pazar payı var toplam binek oto satışlarında. Bunu 2.5’e çıkarabileceğimizi düşünüyoruz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!