Auto Ajans

Haberler

Hedefe ne kadar yakınlar?

Hedefe ne kadar yakınlar?
Paylaş
Kasım 11
11:52 2020

Küresel otomotiv sektörü koronavirüs salgını gölgesinde toparlanmaya çalışırken, gözler 1 Ocak 2021’de devreye girecek yeni emisyon kriterlerine çevrildi. Pandemi döneminde kriterlerin ertelenmesini talep eden ancak şu ana kadar olumlu yanıt alamayan şirketler, 95 gr/km’lik hedefe odaklanmış durumda. Yeni dönemde üreticiler ortalama emisyon oranını gram gram düşürerek hedef ulaşmaya çalışacak.

Peki hangi markalar emisyon hedefine daha yakın? Kimler C02 oranını daha hızlı düşürdü? Emisyon havuzunun avantajları ne olacak? Elektrikli modeller ne kadar katkı sağlayacak? Auto Ajans, Profesyonel üyeleri için 2021’de başlayacak yepyeni dönemi mercek altına aldı. 

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!