Auto Ajans

Haberler

Elektrikli C4 için sipariş toplayacak

Elektrikli C4 için sipariş toplayacak
Paylaş
Mayıs 10
07:00 2021

Citroen’in Türkiye’de satışa sunacağı ilk elektrikli modeli C4 olacak. Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, elektrikli C4’ü yılın son çeyreğinde tanıtacaklarını ve sipariş toplamaya başlayacaklarını söyledi. Yenilenen C4’ün online tanıtım toplantısında konuşan Alkım, “Tam satışa başlangıç 2022’de gerçekleşecek. Normal benzinli ve dizel otomobillerimize göre elektrikli otomobillerde bir ÖTV teşviki var. Bu da bir fiyat avantajı elbette ki yaratacaktır. Fakat şu anda daha henüz fiyat anlamında bir çalışma gerçekleştirmedik. Amacımız her zaman her modelimizde her versiyonumuzda olduğumuz gibi müşterinin kabul noktasıyla buluşmak. Pazardan kopmadan müşterinin kabul ettiği fiyat seviyesinden biz ürünümüzü piyasaya sunmak için bütün stratejilerimizi oluşturuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Siparişlerin yüzde 17’si elektrikli

Alkım, şunları kaydetti: “Citroën markası olarak en büyük hedeflerimizden bir tanesi 2025 yılına kadar lansmanını gerçekleştireceğimiz her bir modelde benzinli, dizel ve elektrikli motor versiyonlarını müşterilerin tercihlerine sunmak. Bunun ilk örneğini de aslında C4’te gördük. C4, Kasım ayında globalde lansmanı yapıldığında, bu 3 motor seçeneği ile lansmanı gerçekleştirildi. Ve bugüne kadar toplanan siparişlerin yüzde 17 kadarı da elektrikli motor seçeneği ile geldi. Bu elbette ki bize çok büyük bir cesaret veriyor.” Türkiye’de gün geçtikçe elektrikli otomobillere merakın arttığına değinen Selen Alkım, 4 aylık süreçte 444 adet aracın satıldığını hatırlattı. Alkım, “Zaten biz Türk insanı olarak biliyorsunuz, en son teknolojiyi çok yakından takip eden bir milletiz. Dolayısıyla bütün bu kaynaklar ışığıyla biz de elektrikli versiyonu müşterilerimizle buluşturma kararı aldık” dedi.

İki kişilik Ami ne zaman gelecek?

Citroen Türkiye Genel Müdürü, Avrupa’da pazara sunulan ve ehliyetsiz kullanılabilen 2 kişilik elektrikli Ami’nin tüketiciler tarafından çok sorulduğunu kaydederek, şunları söyledi: “Aralık ayında Fransa’da, daha sonra İtalya’da, sonra da peyderpey Avrupa’da, yavaş yavaş lansmanı gerçekleşen farklı bir mobilite çözümü. Bana sorarsanız aslında yansıttığı renkli, canlı, kişiselleştirilebilir dünya ile Citroën marka imajına en fazla katkı gösteren model. Biz 2021 yılı için, hani kafamızda bir takım soru işaretleri vardı ama o kadar çok beğenildi ki globalde ve sizlerle de yaptığımız birebir görüşmelerde, Ami’yi getirecek misiniz? Ne olacak? Çok, gerçekten farklı bir mobilite seçeneği. Biz de bu seçeneği göz ardı etmek istemedik açıkçası. 2 tane Ami’yi biz ithal ettik. Biraz oturacağız, çalışacağız, stratejimizi belirleyeceğiz. Ondan sonra, önümüzdeki günlerde, ben çok güzel müjdeli haberleri, Citroën Ami özelinde verebileceğimize inanıyorum.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Honda elektrikli markaya dönüşeceğini açıklayan ilk Japon üretici oldu.

📌Honda 2040'ta içten yanmalı motorların satışını tamamen durduracak.

📌Marka elektrikli motosikletlere de ağırlık verecek.

http://www.autoajans.com/elektrikli-marka-olmak-icin-tarih-verdi

📌VW Grubu pandemi ve çip krizine rağmen 2021'de finansal hedeflerini tutturacaklarını açıkladı.

📌Şirket çip sorununun üçüncü çeyrekte hafifleyeceğini ancak uzun vadede süreceğini öngördü.

http://www.autoajans.com/cip-krizine-inat-karlilik-surecek

📌OGD tarafından bu yıl 6. düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasının birincisi Fiat Egea Cross oldu.

📌Çekişmeli geçen finalde Egea Cross 3.290 puan, Skoda Octavia 3.240 puan aldı.

📌Land Rover Defender da 'Yılın Tasarımı' ödülünü kazandı.
http://www.autoajans.com/turkiyede-yilin-otomobili-egea-cross

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!