Auto Ajans

Haberler

Elektrikli Çinli Voyah pazara girdi

Elektrikli Çinli Voyah pazara girdi
Paylaş
Temmuz 24
07:31 2023

Türkiye pazarına giren Çinli markalara bir yenisi daha eklendi. Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden Dongfeng çatısı altında yer alan premium elektrikli otomobil üreticisi Voyah, ülkemizde satışa başladı. 35 yılı aşkın otomotiv sektöründe yer alan Marcar Otomotiv, Voyah’ın temsilciliğini üstlendi. Voyah, MG, Skywell, DFSK, Chery ve LeapMotor’dan sonra Türkiye’de faaliyete geçen altıncı Çinli marka oldu. Yılın son çeyreğinde ALJ Grubu’nun distribütörlğünü üstlendiği BYD ile bu sayı yediye ulaşacak.

500 km’ye varan menzil sunuyor

Voyah, Türkiye’ye ilk aşamada yaklaşık 5 metre uzunluğundaki premium elektrikli SUV modeli Free ile giriş yaptı. Free, 4 milyon 550 bin TL’den başlayan ön sipariş fiyatıyla satılacak. 2 elektrikli motoruyla 360 kW (488 beygir) güç ve 720 Nm maksimum tork üretiyor. Akıllı 4 Çeker Sistemi’nin de katkısıyla 0-100 km/s hızlanmasını 4.4 saniyede tamamlayabilen Voyah Free, WLTP normlarına göre 500 km’ye kadar elektrikli menzil sunuyor.

Geri alım garantisi veriyor

Voyah Free’nin şehir içi tüketim değeri 15.5 kWh/100 km, kombine tüketimi 20.2 kWh/100 km. Hızlı şarj istasyonlarında (DC) bataryalar 45 dakika içerisinde yüzde 20’den 80 seviyesine kadar doldurulabiliyor. 106/100 kWh batarya kapasitesi, 12V ve 230V priz ve Tip 2 şarj kablosu da Voyah Free’nin ekipmanları arasında yer alıyor. Marcar tarafından sunulan “Geri Alım Garantisi” kapsamında 0 km olarak satılan tüm Voyah Free modelleri 2. elde distribütör tarafından değerinde satın alınabiliyor. Araç, 8 yıl batarya garantisi ve 5 yıl otomobil garantisi ile satılıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!