Auto Ajans

Haberler

Elektrikli Corsa satışa çıktı

Elektrikli Corsa satışa çıktı
Paylaş
Aralık 10
14:24 2022

Türkiye pazarında elektrikli otomobil atağını Mokka-e ile başlatan Opel, bu kez Corsa-e’yi satışa sundu. Sınırlı sayı ile ön satışa çıkan Corsa-e, 839 bin 900 TL’den başlayan fiyatlara sahip. Lansmana özel Corsa-e, Opel Türkiye’nin 17 bayisinde, 1 yıllık EUROKO kasko desteği, 120 bin TL için 12 ay 0 faiz finansman kampanyası ve 1 yıllık Eşarj bakiye kampanyası ile satılıyor.

Corsa-e, WLTP’ye göre 350 km’ye varan menzil sunuyor. 50 kWh kapasiteli batarya, 100 kw’lik DC hızlı şarj istasyonlarında 30 dakikada yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor. Corsa-e, duvar tipi şarj istasyonu, yüksek hızlı şarj veya kablo ile ev tipi priz olmak üzere tüm şarj çözümlerini destekliyor. Aracın 8 yıl/160.000 km’lik batarya garantisi bulunuyor. Sürücü, Normal, Eko ve Spor olmak üzere üç sürüş modundan birini seçebiliyor. Spor sürüş modu, menzil üzerinde orta düzeyde bir etki yaparken üstün sürüş dinamikleri sunuyor. Eco modu, sürücüyü daha fazla verimlilik için destekliyor. 136 beygir güç ve 260 Nm tork üreten Corsa-e, sıfırdan 100 km/s hıza 8.1 saniyede ulaşıyor. Maksimum hızı elektronik olarak 150 km/s ile sınırlandırılmış.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!