Auto Ajans

Haberler

Elektrikli Countryman’le Go-Kart keyfi

Elektrikli Countryman’le Go-Kart keyfi
Paylaş
Mayıs 18
14:47 2024

MINI Ailesi’nin en büyük üyesi SUV sınıfındaki temsilcisi  Countryman yenilendi. Yeni Countryman, bir önceki nesline göre 6 cm daha yüksek ve 13 cm daha uzun gövde boyutlarına sahip. Kaslı görünümün arkasında yer alan geniş lastik iz genişliği ve geliştirilmiş modern tasarımı yeni MINI Countryman’e markaya yakışır bir imaj kazandırıyor. Yeni MINI Countryman geleneksel Go-Kart sürüş hissini elektrikli MINI DNA’sıyla birleştirerek farklı bir seviyeye taşıyor.

462 km’ye varan menzil sunuyor

Elektrikli Countryman E, 204 beygir güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruna sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 8.6 saniyede tamamlayan otomobil, WLTP değerlerine göre 462 km’ye varan menzil sunuyor. Elektrikli MINI Countryman SE ALL4 ise dört tekerlekten çekiş özelliğiyle geliyor. Otomobil, 313 beygir güç ve 494 Nm tork değerlerine sahip. 0’dan 100 km/s hıza 5.6 saniyede ulaşabilen tamamen elektrikli Yeni MINI Countryman SE ALL4, 433 km’ye varan menzile sahip.

240 mm’lik OLED ekran

Yeni MINI Countryman’in benzinli versiyonu olan MINI Countryman C, 1.5 litre hacmindeki benzinli-mild hybrid motoru  ile 170 beygir güç üretiyor. WLTP verilerine göre 100 km’de ortalama 6.1-6.5 litre yakıt tüketiyor. Yeni MINI John Cooper Works Countryman ALL4, dört 300 beygir güç üreten 2 litre hacminde benzinli motorla donatılmış. 0’dan 100 km/s hızlanmasını 5.4 saniyede tamamlıyor. Aracın iç mekanında teknolojik gelişmeler öne çıkıyor. Otomotiv sektöründe ilk kez sunulan 240 mm çapındaki yuvarlak OLED ekran, yüksek kaliteli cam yüzeye sahip. Bu ekran üzerinden bilgi-eğlence sistemi ve sürüş destek sistemleri kontrol ediliyor. Yeni MINI İşletim Sistemi 9 ile tüm fonksiyonlar dokunmatik ekran teknolojisi veya sesli asistan aracılığıyla sezgisel olarak çalışıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!