Auto Ajans

Haberler

Elektrikli Dacia 10 bin sipariş aldı

Elektrikli Dacia 10 bin sipariş aldı
Paylaş
Nisan 25
17:10 2021

Renault Grubu’nun cirosu 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 1.1 düşüşle 10 milyar euroya ulaştı. AVTOVAZ dışında otomotiv faaliyet kârı 8.6 milyar euro ile stabil kaldı. Bu çeyrekte öne çıkan gelişme “Renaulution” strateji planının yeni ticari politikası sayesinde 6 puandan fazla artış gösteren fiyat etkisi oldu. Grubun satışları ilk çeyrekte dünya genelinde yüzde 1.1 artış göstererek 665 bin 38 adet olarak gerçekleşti. Renault markasının ilk 3 ayda satışları yüzde 1.3 artışla 433 bin 662 adet oldu. Renault’nun Avrupa’daki Pazar payı, hafif ticari araçların sağladığı güçlü ivmenin desteğiyle yüzde 3.9 büyüme gösterdi.

Avrupa binek araç pazarında, elektrikli ve elektrik destekli Renault modelleri, satışların yüzde 23’ünü oluşturdu. Twingo E-TECH Electric modelinin lansmanının ardından Renault markası, ikinci çeyrekte ürün gamını yeni Arkana E-TECH hibrit, yeni Captur E-TECH hibrit ve yeni Mégane hatchback E-TECH plug-in hibrit modelleriyle genişletmeye devam ediyor. Renault yılın ilk çeyreğinde 42 bin 951 adet elektrikli ve hibrit araç sattı. İkinci çeyrekten itibaren marka, üç yeni E-TECH hibrit ve plug-in hibrit araç modelini piyasaya sürecek. Dacia, Avrupa’nın en ulaşılabilir elektriklisi Spring’le şimdiden adından söz ettiriyor. 20 Mart’ta satışa çıkan Spring şimdiden yaklaşık 10 bin ön sipariş aldı. Fransa’da teşvikli fiyatı 12 bin 400 eurodan başladığını ekleyelim. Dacia Spring, Türkiye pazarına yılın son çeyreğinde giriş yapacak. Aracın ülkemizde de rekabetçi fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!