Auto Ajans

Haberler

Elektrikli dönüşümde 6 bin kişiye iş

Elektrikli dönüşümde 6 bin kişiye iş
Paylaş
Aralık 30
10:46 2021

BMW elektrikli otomobil talebine yetişmek amacıyla önümüzdeki yıl 6 bin kişiyi işe alacak. BMW Grubu CEO’su Oliver Zipse, elekrikli dönüşümde çok iyi bir yolda olduklarını ve tesislerini e-mobilite için hazırladıklarını söyledi. Zipse, “Bu nedenle önümüzdeki yıl iş gücümüzü yüzde 5 artıracağız” açıklamasını yaptı. CEO Zipse, elektrikli otomobillere olan talebin çok yüksek olduğunu belirterek, “i4 ve iX modellerimiz tükendi” dedi. BMW 2022 yılında lüks sedan 7 serisinin elektrikli versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Zipse, “Orada da talep farklı olmayacak” açıklamasıyla markanın iddiasını ortaya koydu. Otomobil Üreticileri Birliği’nin (ACEA) de başkanı olan Oliver Zipse, altyapı konusunda uyarmayı ihmal etmedi. Zipse, şarj noktası eksikliğinin elektrikli araçların daha hızlı yaygınlaşmasına engel olduğuna dikkat çekti.

BMW bugüne kadar 1 milyon tamamen elektrikli ve hibrit araç satışı gerçekleştirdi. Grup, 2025 yılına kadar 2 milyon yüzde 100 elektrikli satışına ulaşmayı planlıyor. BMW Grubu, 2030 yılına kadar küresel satışların en az yüzde 50’sinin tamamen elektrikli olmasını hedefliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!