Auto Ajans

Haberler

Elektrikli KONA’yı Avrupa’da üretecek

Elektrikli KONA’yı Avrupa’da üretecek
Paylaş
Ocak 30
15:24 2020

Sıfır emisyonlu araçlara olan talebin artmasıyla beraber Hyundai, Avrupa’daki müşterileri için KONA Electric’in üretime ağırlık vermeye başladı. Şirket bu hamlesiyle 2020’de Avrupa’nın önemli elektrikli üreticilerinden biri olmayı hedefliyor. Mart ayından itibaren KONA Electric’i Çekya’daki Nosovice fabrikasında üretmeye başlayacak olan Hyundai, Ulsan’daki tesislerindeki mevcut üretimi  de devam ettirecek. Hyundai’nin Nosovice’deki fabrikasında 3 bin 300 kişi çalışıyor ve günde yaklaşık 1.500 araç üretebiliyor. Fabrikada üretilen i30, Tucson ve KONA EV modelleriyle birlikte yıllık kapasite 350 bin adede ulaşıyor.

Satışa çıktığı 2018 yılından bu yana KONA Electric’e olan talep artarken Hyundai de Kore’deki fabrikasıyla eş zamanlı üretim yaparak araçların teslimat sürelerinde zaman tasarrufu elde edecek. KONA Electric, IONIQ Electric ve hidrojen yakıt hücreli NEXO dahil olmak üzere Avrupalı müşterilerine 80 binden fazla sıfır emisyonlu araç sunacak. Almanya, Fransa, Hollanda ve Norveç en fazla talebin olduğu ülkeler olarak öne çıkıyor. Hyundai Avrupa Başkanı ve CEO’su Dong Woo Choi, Çekya’daki üretimle ilgili olarak, “Müşterilerimiz her zaman önceliğimizdir. Bu doğrultuda, elektrikli araçlarımıza karşı artan talebi karşılamak için stratejik planlarımıza ağırlık veriyoruz. Çünkü, Avrupalı tüketicilerin çevreye karşı sorumluluk bilinci sürekli olarak artıyor ve biz de EV’ler için bölge pazarını büyük bir potansiyel olarak görüyoruz. Vizyonumuz ve gelecekteki hedeflerimiz, mobilitedeki konumumuzu güçlendirerek liderliğe ulaşmak” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!