Auto Ajans

Haberler

Elektrikli markaya dönüşüyor

Elektrikli markaya dönüşüyor
Paylaş
Ocak 05
17:44 2022

Chrysler markası Stellantis içerisinde yeniden yapılanmaya devam ediyor. Las Vegas’ta kapılarını Tüketici Elektroniği Fuarı CES-2022’de elektrikli SUV konsepti Airflow’u tanıtan Chrysler, 2028’de tamamen elektrikli marka olacağını açıkladı. 2025 yılında ilk tam elektrikli modelini çıkaracak olan Chrysler, 2028’de içten yanmalı motorlu araçları ürün gamından çıkaracak. Markanın vizyonunu ortaya koyan Airflow konseptinin 560-645 km aralığında menzil sunduğu ifade edildi.

Seviye 3 Otonom kapasiteye sahip Airflow, BMW ile geliştirilen sistemi kullanıyor ve uzaktan güncellemelerle sürekli olarak geliştirilebiliyor. Airflow konsepti, yeni Chrysler tasarım dilini de temsil ediyor. Daha akıcı ve dinamik modeller çıkaracak olan Chrysler, tüm araçlarının daha yüksek verimlilik sunacak şekilde aerodinami odaklı geliştirileceğinin de altını çizdi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!