Auto Ajans

Haberler

Elektrikli pick-up üreten ilk marka

Elektrikli pick-up üreten ilk marka
Paylaş
Eylül 20
07:00 2021

Rivian elektrikli pick-up modelini pazara sunan ilk üretici oldu. Rivian R1T Launch Edition versiyonu banttan indirildi. Pandemi sebebiyle birkaç kez ertelenen üretim planının ardından uzun bekleme listeleri oluşmuştu. Normal şartlarda 2020’nin sonunda planlanan üretim ancak gerçekleşebildi. Tüm gecikmelere rağmen Rivian, dev üreticiler dahil birçok rakibini geride bıraktı. GMC Hummer EV’nin üretimi bu yılın sonunda başlayacak. Ford F-150 Lightning, önümüzdeki yılın bahar aylarında üretime girecek. Bilindiği gibi Tesla Cybertruck de 2022’ye ertelendi.

SUV üretimine de başlıyor

R1T pick-up’ın ardından R1S üç sıra koltuğa sahip elektrikli SUV üretimi birkaç ay sonra başlayacak. Elektrikli SUV, pick-up ile aynı üretim hattında üretilecek Diğer gövde atölyesinde Amazon Prime teslimat araçlarının üretimi gerçekleştiriliyor. Standart Rivian R1T’in 135 kWh’lık batarya paketi bulunuyor ve 500 km’nin üzerinde menzil sunuyor. Önümüzdeki dönemde, 650 km gidebilen 180 kWh’lık bataryalı versiyonun satışa çıkması hedefleniyor. Rivian artan taleple Illinois’e ek olarak ikinci bir fabrika açacağını da duyurdu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!