Auto Ajans

Haberler

Elektrikli Subaru ne zaman geliyor?

Elektrikli Subaru ne zaman geliyor?
Paylaş
Kasım 11
14:45 2021

Subaru, ilk yüzde 100 elektrikli modeli Solterra’yı tanıttı. Araç, Eylül 2019’da yeni bir iş birliği ve sermaye ittifakına giren Toyota ve Subaru tarafından ortaklaşa geliştirildi. Hatırlanacağı gibi Toyota da geçtiğimiz günlerde elektriklisi bZ4X’i lanse etmişti. Subaru’nun elektrikli SUV modelinde altıgen ızgara, yatay eksene sahip gövde ve dışarı taşan çamurluklar öne çıkıyor. Solterra, ön ve arka tekerlekleri ayrı motorlarla tahrik eden yeni bir sistem kullanıyor.

Diğer Subaru SUV modelleri gibi Solterra da engebeli veya bozuk yollarda güvenlik hissini artıran X-MODE AWD kontrol sistemine sahip. Aracı engebeli yollarda bile dengede tutarken sabit bir hızda yol almasını sağlayan yeni Grip Control işlevi eklenerek, arazi yeteneği daha da güçlendirildi. Japonya normlarına göre Solterra’nın önden çekişli versiyonu 530 km, 4×4 versiyonu 460 km menzil sunuyor. Solterra’nın satışı, Japonya, ABD, Kanada, Avrupa ve Çin gibi pazarlarda 2022’nin ortasında başlayacak. Subaru, Avrupa kriterlerine uygun Solterra’nın tanıtımını Aralık ayı ortasında açıklayacak.

Baytur, Solterra’yı Türkiye’ye Haziran 2022’de getirmeyi planlıyor. Şirket şimdiden ön sipariş almaya başladı. Solterra’nın fiyatının Forester’ın bir miktar üzerinde olacağı belirtiliyor. Forester 2.0i e-Boxter’ın fiyatı 719 bin TL ile 799 bin TL arasında değişiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘BMW'nin performanslı modellerini yaratan Motorsport yani M departmanı, 2022’de 50’ini yaşını kutlayacak.

🚘M Serisi’nde yeni yaşına özel ilk yarış otomobillerinden ilham alan logosu kullanılacak.
http://www.autoajans.com/50nci-yasina-ozel-logo

🚗Shell ve Çinli Nio iş birliğine giderek Avrupa'da elektrikli araç batarya değişim istasyonları kuracak.

🚗Çin'de 300 istasyonu bulunan Nio, 3 dakikada araç pilini değiştirebiliyor.

http://www.autoajans.com/shellden-batarya-degisim-istasyonu

📌Çip problemi, operasyonel filo kiralama sektörünü de derinden etkiledi.

📌Araç bulunurluğu yüzünden beklenen büyüme gerçekleşmedi.

📌Otomobil bulamayan şirketler, kontrat sürelerini uzattı.

http://www.autoajans.com/cip-krizi-kontratlari-uzatti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!