Auto Ajans

Haberler

Elektrikli taksiye yeni soluk

Elektrikli taksiye yeni soluk
Paylaş
Aralık 20
13:23 2021

İngiliz elektrikli start-up şirketi Arrival, geleceğin taksisini tanıttı. İnsanların çalıştıkları saatlerde araç paylaşımıyla para kazanma konseptini öne çıkaran Arrival, ilk elektrikli modelinden detayları paylaştı. Araç, özel olarak Uber tarzı şoförlü hizmetler için tasarlandı. Arrival, gösterişten uzak şekilde tamamen iç mekanı geniş tutmak adına kutu tarzında tasarlandı. Kabin alanında yolculara geniş yaşam alanı sunan otomobil, sürüş açısından da tamamen fonksiyonelliğe odaklanıyor. Dokunmatik ekran ile birlikte tüm kontroller bir araya getirilirken, bagaj alanı iki büyük valizin yanı sıra iki çanta taşıyacak şekilde tasarlandı. Arrival, elektriklinin 2023’ün sonuna kadar üretim versiyonunu tanıtmayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!