Auto Ajans

Haberler

Elektrikli tebliğine hibrit formül

Elektrikli tebliğine hibrit formül
Paylaş
Şubat 10
11:18 2024

Elektrikli araçlar ithalatına yönelik düzenlemeden sonra Çinli markalar, çözümü hibrit modellerde buldu. Ulu Motor, Skywell markasında HT-i modelinin, Leapmotor markasında ise C10 modelinin hibrit versiyonlarını 2024’ün ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunmayı planlıyor. SUV HT-i’de günlük kullanımlarda 200 km’ye kadar elektrikli kullanım menzili sağlıyor.  3.0 tasarımıyla yeni nesil akıllı teknolojiler sunan  Leapmotor’un hibrit C10 modeli de EREV (Extended Range Electric Vehicle) olarak adlandırılan teknoloji ile kullanıcılarına çevre dostu bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Otomotiv sektöründe 21 ülkede marka temsiliyet faaliyetlerini yürüten Ulu Motor, Türkiye’de yeni yürürlüğe giren ve elektrikli araçları kapsayan yeni tebliğe yönelik çalışmalarını da sürdürdüğünü duyurdu.  sürdürürken, yeni modellerle de kullanıcılarını buluşturacak. Kuruluşunun 20. yılında yoluna mevcut modellerine ek olarak SUV hibrit modelleri de ekleyerek devam edecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!