Auto Ajans

Haberler

Elektrikli yarış aracı konsepti

Elektrikli yarış aracı konsepti
Paylaş
Aralık 02
15:00 2021

Nissan, Ariya’nın platformunu kullanarak yarış aracı konsepti tasarladı. Elektrikli güç ünitesinin performansını ortaya koymayı hedefleyen konsepte, Nissan Ariya Single Seater Concept ismi verildi. Şirket araçla ilgili teknik verileri paylaşmadı ancak Ariya’daki CMF-EV platformunu ve e-4ORCE dört çeker sistemi kullandığı açıkladı. Nissan, 2030 hedeflerine doğru yol alırken ‘Zamansız Japon Fütürizmi’ ismini verdiği tasarım dilini bu araçla geliştirmeye devam etti. Yeni tasarım dilini, mevcut Ariya ile harmanlayan Nissan, yol otomobillerinden bildiğimiz ışıklandırmalı V şekline yer verdi. Yan tarafta ise Ariya’nın akıcı hatlarından izler yer alıyor. Nissan aracın ağırlığını en aza indirmek adına mümkün olan her yerde karbonfiber kullandı. Nissan’ın yer aldığı Formula E şampiyonası da Ariya Single Seater konseptine ilham verdi. Nissan yeni konseptle birlikte yol ve yarış araçları arasındaki köprüyü kurarak gelişimi hızlandırmayı amaçlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!