Auto Ajans

Haberler

Elektrikli yatırımını büyütüyor

Elektrikli yatırımını büyütüyor
Paylaş
Aralık 05
21:53 2021

Daimler, 2022-2026 yılları arasında Mercedes-Benz binek otomobil ve ticari araçları için 60 milyar euroyu aşan bir yatırım planına imzayı attı. Bu yatırımla birlikte Daimler, elektrikli araç üretimi ve yazılımı konusunda öncü olmayı hedefliyor. Marka elektrifikasyon, dijitalleşme ve otonom sürüşe odaklanacak. Daimler yatırımları büyütürken araç başına net gelirin artırılması ve doğrudan satış modellerin uygulanması adına çalışmalar yapacak. Ayrıca batarya teknolojisi ve üretimdeki geliştirmelerle birlikte maliyetlerin düşürülmesi isteniyor.

Daimler CEO’su Ola Kallenius daha yüksek marj hedefleriyle lüks otomotiv ve premium ticaride teknolojik lider olmak istediklerini ifade etti. Mercedes-Benz planları kapsamında 2025’te üç tamamen yeni elektrikli araç platformu tanıtacak ve partnerleriyle birlikte sekiz batarya fabrikası kuracak. Marka müşterilerin daha yüksek satın alma gücü sayesinde lüks segmentin elektrikliler açısından daha hızlı gelişeceğini söylüyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!