Auto Ajans

Haberler

Elektriklide 1 milyona ulaştı

Elektriklide 1 milyona ulaştı
Paylaş
Aralık 08
18:12 2021

BMW Grubu, 1 milyonuncu elektrik motorlu aracının satışını gerçekleştirdi. Böylece grup içerisinde satılan hibritler ve tam elektrikliler dahil olmak üzere önemli bir kilometre taşı geride bırakıldı. Şimdiye kadar satılan 1 milyon elektrik motorlu araçların yüzde 70’e yakınının plug-in hibrit olduğu belirtildi. Elektrifikasyon dönüşümünü hızlandıran BMW, yeni hedeflerini de açıkladı. Buna göre BMW 2 yıl içinde 2 milyonuncu bataryalı araç satmayı planlıyor. Bununla birlikte 2025’te toplamda 2 milyon tam elektrikli araç satmayı öngörüyor. Elektrikli ürün gamını giderek genişleten şirket, mevcut segmentlerin yüzde 90’ını kapsayacak şekilde en az bir model sunduklarını ifade ediyor. 2030 yılı hedefleri kapsamında, global olarak BMW Grubu’nun sattığı araçların en az yarısının tamamen elektrikli olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!