Auto Ajans

Haberler

Elektriklide büyümek için yeni tesis

Elektriklide büyümek için yeni tesis
Paylaş
Ocak 09
10:50 2022

Honda yeni nesil global modellerini üretmek için Çin’de ikinci elektrikli araç fabrikasını açacağını açıkladı. Bu fabrika Dongfeng Motor ile oluşturulan bir iş birliğini içeriyor ve markanın önümüzdeki dönemde elektrikli ürün yelpazesinin artmasını sağlayacak. Wuhan’da inşa edilecek tesisin 2024’te üretime başlaması planlanıyor. Fabrikanın ilk etapta yıllık kapasitesinin 120 bin adet olacağı belirtildi. Çalışan sayısı 13 bin 700 olarak açıklandı.

Dongfeng Honda Automobile ismini alacak fabrika, hava kirliliğini azaltmak adına güneş paneli ve geri dönüştürülmüş su ile sürdürülebilir enerji kullanacak. Ayrıca çoğu işlemin endüstri lideri otomasyon ile gerçekleştirileceği açıklandı. Wuhan’daki fabrika, Honda’nın 2021’in sonlarında duyurduğu GAC Motor iş birliğiyle açılacak ilk tesisin ardından ikinci elektrikli araç fabrikası olacak. Honda, 2022’nin ilk çeyreğinde elektrikli alt markası e:N adı altında tamamen elektrikli modeller tanıtacak. e:NP1 ve e:NS1 modelleri, Dongfeng Honda ve GAC Honda fabrikalarında üretilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!