Auto Ajans

Haberler

Elektriklide garantiyi 8 yıla çıkarttı

Elektriklide garantiyi 8 yıla çıkarttı
Paylaş
Ocak 30
16:32 2024

Peugeot, sektördeki değişime hazır olmak için çalışmalarına hız veriyor. Marka geçtiğimiz yıl ilk kez başlattığı E-Lion Day’in ardından 2024 yılında sürdürülebilir kalkınma için gerçekleştireceği ana ve yapılandırıcı eylemlerini tanıttı. E-Lion Day 2024 kapsamında Peugeot, 5 madde altında yeni stratejisini ortaya koydu.

Peugeot, tüm modellerinde tamamen elektrikli bir ürün gamı sunacak. Tüm müşteri gereksinimlerini karşılayan modellere sahip olacak.

Marka “PEUGEOT ALLURE CARE” programı kapsamında, yeni PEUGEOT E-3008 müşterilerine özel, belirli ülkelerde 8 yıl/160.000 km’ye kadar tüm elektrikli ve mekanik unsurları kapsayan bir program sunacak. Peugeot, elektrikli modelde bu kadar kapsamlı bir garanti programı sunan ilk Avrupalı marka olacak.

Tüm binek ve ticari araç müşterilerine ChatGPT teknolojisi sunulacak.

Stellantis Grubu’nun “4R” stratejisi (Yeniden Üretim, Onarım, Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm) doğrultusunda döngüsel ekonomideki eylemlerini güçlendirecek.

12 elektrikli modele ulaşacak

Peugeot tamamen yeni bir elektrikli  ürün gamına sahip olacak. Yeni E-208, E-2008, E-308, E-308 SW, E-3008, E-RIFTER, E-TRAVELLER, E-PARTNER, E-EXPERT, E-BOXER modelleriyle tüketicilerin karşına çıkan Peugeot, ürün gamını E-408 ve E-5008 olmak üzere 2024 yılında iki yeni modelle daha zenginleştirecek. Böylece PEUGEOT, 9 binek araç ve 3 hafif ticari araçla, Avrupa’nın ana akım otomotiv üreticileri arasında en kapsamlı elektrikli ürün gamına sahip olacak. 2023 yılını E-208 ve E-2008 ile Avrupa’da elektrikli B segmentinin lideri olarak tamamlayan marka, aynı zamanda sıfır emisyonlu hafif ticari araç satışında da Avrupa’da ilk sırada yer alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!