Auto Ajans

Haberler

Elektriklide üstsüz rekabeti

Elektriklide üstsüz rekabeti
Paylaş
Mayıs 27
07:00 2021

Mini’nin patronu Bernd Korber, yeni nesil Mini ürün gamında yüzde 100 elektrikli convertible versiyon olacağını onayladı. 2023’te satılacak yeni nesil Mini Hatchback modeline, 2025’te üstü açılan versiyon katılacak. Mevcut modele göre daha küçük olacak araç, Mini ve Çinli Great Wall ile ortaklaşa geliştirilen platformu kullanacak. Mini Convertible’ın büyük ve özel bir kitlesi olduğunu söyleyen Korber, bu modele büyük bir talep olduğunu, aracın başarısını elektrikli olarak devam ettireceklerini ifade etti. 2025’te gelecek araç, Çin’deki Zhangjiagang tesisinde üretilecek. Yeni model hakkında daha fazla detay verilmezken aracın boyutları küçülse de, dört koltuklu olmaya devam edecek. Önümüzdeki dönemde elektrikli üstü açılan araçların sayısının az olmasıyla Mini Convertible’ın son derece niş bir pazara hitap edeceği tahmin ediliyor. Şu anda direkt rakibi olarak Fiat 500 C elektrikli gösterilirken bu rekabete ID.3’ün üstü açılan versiyonu da katılabilir.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!