Auto Ajans

Haberler

Elektriklileri robotlar şarj edecek

Elektriklileri robotlar şarj edecek
Paylaş
Aralık 29
07:00 2020

Otonom otomobiller yollara çıkmaya hazırlanırken, elektrikliler de kendi kendine şarj olabilecek. Elektrikli araçta büyük hedefler belirleyen Volkswagen Grubu, mobil şarj robotunun prototipini sergiledi. Robot, garajda birden fazla araç olduğunda bunun üstesinden gelecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefona yüklenen uygulama ile veya araç bağlantısıyla çağrılabilen robot, bağlantı işlemlerini tamamlayarak yerine dönüyor. Robot üzerindeki çoklu sensörler otoparktaki engelleri algılayarak robotun dar alanlarda da hareket etmesini sağlıyor. VW daha önce akıllı robotu konsept olarak tanıtmıştı. Şimdi ise prototip aşamasına getirdi. Şirket garajlarda bu tip robotları görmenin çok uzak olmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!