Auto Ajans

Haberler

Elektriklilerin büyük sınavı

Elektriklilerin büyük sınavı
Paylaş
Nisan 08
08:35 2024

Otomotiv dünyası hareketli ve bir o kadar da tartışmaların bol olduğu bir yıl geçiriyor. Türkiye’ye bakarsak; ilk çeyrekte gelen rekor otomotiv satışları, yüksek sesle dile getirilen 1 milyon adetlik pazar öngörüsü, üretim ile ihracatın yakaladığı tempo sektörü umutlandırırken, seçim sonrası için yapılan farklı senaryolar ve ekonomik zorluklar düşündürüyor. Küresel otomotiv endüstrisi ise elektrifikasyona odaklanmış durumda. Ancak bu kez yüksek voltaj yerine elektriklide düşen talep, azalan coşku ve büyük dönüşümün geleceği gündemi oluşturuyor.

2024 her açıdan elektrikli araçların (EV) önemli sınav vereceği bir yıl olacak. Peki markalar tamamen elektrikli markaya dönüşme hedeflerini erteliyor mu, EV’ye geçişte hibrit ve plug-in hibritler mi öne çıkacak, tüketiciler neden hibritlere yöneliyor, OEM’lerin yeni stratejileri ne, Avrupalı liderler içten yanmalı motor yasağını gözden geçirir mi, 2025 yılı emisyon kriterleri yumuşar mı, satış senaryoları revize ediliyor mu? Tüm bu soruların yanıtları Auto Ajans’ın Profesyonel üyelerine hazırladığı Nisan ayı raporunda…

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!