Auto Ajans

Haberler

Elektrikliye 73 milyar euro yatırım

Elektrikliye 73 milyar euro yatırım
Paylaş
Kasım 20
16:40 2020

Volkswagen Grubu, elektrikli ve otonom dünyasında söz sahibi olmak için yatırımlarını hızlandırıyor. VW, gelecek 5 yıl içerisinde yapacağı yatırım tutarını 73 milyar euroya yükseltti. Bu rakam 1 yıl önce 60 milyar euro civarındaydı. Yatırımların çoğunluğu Almanya odaklı olacak. Grubun 5 yıllık stratejik planı onaylanırken, global çalkantılara rağmen yatırımların azalmayacağı açıklandı.

VW, Avrupa, Çin ve ABD’de 2030’a kadar 26 milyon elektrikli araç üreteceğini tahmin ediyor. Plana göre 19 milyon elektriklinin MEB platformunu kullanması hedeflenirken, 7 milyon araç da yüksek performanslı PPE platformunu ile üretilecek. VW aynı dönemde 9 milyon hibrit araç üreteceğini de öngörüyor. VW Grubu, 2030’a kadar 70 adet yüzde 100 elektrikli model sunmayı hedefliyor. Ayrıca bu döneme kadar 60 hibrit de piyasada olacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!