Auto Ajans

Haberler

Elektrikliye 87 milyar dolar yatırım

Elektrikliye 87 milyar dolar yatırım
Paylaş
Ocak 06
05:38 2020

Otomotiv devlerinin elektrikli otomobil rekabeti dev yatırımları beraberinde getiriyor. VW Grubu, BMW AG, Daimler ve Ford Motor’dan sonra Hyundai Motor Grubu da elektrikli ve otonom teknolojilere büyük yatırım yapacağını duyurdu. Güney Koreli şirket önümüzdeki 5 yıl içinde 87 milyar dolar harcayacak. Hyundai yaptığı resmi açıklamada, öncülük etmek adına 2025’e kadar 44 elektrikli model sunacak. Bununla birlikte yeni elektrikli araç platformu çalışmaları da bu süre içerisinde tamamlanacak.

Yakıt hücreli elektrikli araç alanında da atak yapacak olan Hyundai, bunu sadece otomotiv değil farklı alanlarda da kullanmak istiyor. Sözü edilen 44 yeni aracın en az yarısının yüzde 100 elektrikli olacağı ifade ediliyor. Diğer yandan iki adet de yakıt hücreli araç tanıtılması gündemde. Otonom araçlar konusunda da atılım yapan Hyundai, 2022’den itibaren otonom platformunu göstermeyi hedefliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!