Auto Ajans

Haberler

Elektrikliye dev yatırım

Elektrikliye dev yatırım
Paylaş
Aralık 27
06:58 2021

Audi elektrikli otomobil yatırımlarını önümüzdeki 5 yılda daha da hızlandıracak. 2021’de içten yanmalı motora sahip modellerden daha fazla elektrikli araç sunan Audi, bu hamlesini her segmente yaymak istiyor. 2026’ya kadar olan planlarını açıklayan Audi, “sürdürülebilir premium mobilite” stratejisini başlattı.

Elektrikliye geçişi hızlandıracak planla birlikte yatırım miktarı da artacak. Buna göre gelecek araç projeleri için 37 milyar euroluk bir bütçe ayrıldı. Bu bütçenin 18 milyar euroluk kısmı, tamamen hibritler dahil elektrifikasyona ayrıldı. 2025 için hedef belirleyen Audi, ürün gamında 20’den daha fazla tamamen elektrikli araç olmasını istiyor. 2026’dan itibaren de Audi global pazara sadece tam elektrikli yeni modeller sunacak ve 2024’ten itibaren içten yanmalılar kademeli olarak kaldırılacak. Markanın 2030 pazar tahminlerine göre, yıllık 3 milyon araç satışı hedefi bulunuyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!