Auto Ajans

Haberler

Elektrikliye sıcak bakmıyor

Elektrikliye sıcak bakmıyor
Paylaş
Kasım 09
13:10 2020

Otomotiv üreticilerin birçoğu, emisyon yönetmelikleri gereği tamamen elektrikliye dönüş yaparken, Ferrari bu konuya daha temkinli yaklaşıyor. İtalyan spor otomobil üreticisinin CEO’su Louis Camilleri, Ferrari’nin tamamen elektrikli araç üreten bir markaya dönüşmeyeceğini söyledi. En azından bunun kendi yaşamı boyunca gerçekleşmeyeceğini ve hatta bunun yüzde 50 seviyesine dahi ulaşmayacağını ekledi. Diğer yandan Ferrari’nin yüzde 100 elektrikli modelleri de olacak. 2030’da ilk tamamen elektrikli modelini tanıtması beklenen Ferrari, hibrit motor gücüne daha fazla yatırım yapmayı tercih ediyor. Bunun hem güç hem de sürüş keyfi açısından daha iyi bir çözüm olduğunun altını çiziyorlar.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!