Auto Ajans

Haberler

Elektriksiz araç olduğuna ikna ediyoruz

Elektriksiz araç olduğuna ikna ediyoruz
Paylaş
Kasım 21
07:41 2022

Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin, 100 yıllık MG markasının Türkiye macerasının yaklaşık 1.5 yıl önce başladığını ve kısa sürede önemli başarı yakaladıklarını söyledi. Yeni C-SUV modelleri HS’in lansmanında konuşan Dağtekin, “MG markası, Türkiye’de yaklaşık 1.5 yıl önce yeniden doğdu. Önce elektrikli araçlarla, o elektrikli araç rüzgarını da arkasına alan bir iletişim stratejisiyle markanın ayağını yer bastırdık. Şimdi artık vites artırıyoruz ve uzunca zamandır beklediğimiz ve markayı pazar payı anlamında da adet anlamında da farklı bir lige taşıyacak HS modelimizi Türkiye’ye getirmek nasip oldu. MG için maç şimdi başlıyor” diye konuştu.

10 binli adetlere koşmak istiyor

Dağtekin, şöyle devam etti: “İlk yıl biz 468 adet araç sattık. Yüzde 100 elektriklide MG markasının Avrupa’daki en yüksek pazar payına sahip ülkesi olduk. Bu da 6 ay gibi kısa bir sürede tüm dikkatlerin üzerimizde toplanmasını sağladı. Çünkü o güne kadar ya ufak segmentlerde küçük hacimli elektrikli araçlar vardı ya da süper spor araçlar. Onun ikisinin ortasına normal bir ailenin kullanabileceği bir elektrikli araç ya da SUV yoktu. MG, bunu ilk piyasaya sunan marka oldu. Biz de bunu başarmak için ve ihtiyaç duyulan bir ürünü Türkiye piyasasına sunmak için acele ettik. Pandemi döneminde üstün çabamızla bunu çok kısa sürede başardık” dedi. Kağan Dağtekin, MG ZS EV modeli ile elektrikli işini çok güzel sahiplendiklerini ancak bu yüzden ilginç gelişmelerle karşılaştıklarını kaydetti. Dağtekin, şunları kaydetti: “Şöyle bir sıkıntı ortaya çıktı… Şimdi aracın elektriksiz olduğuna inandıramıyoruz yani bu da önemli bir şey. Çünkü 300, 500 araç satmak başka bir şey şimdi 4 binli belki 10 binli adetlere koşmak başka bir şey. Müşterilerimize özellikle benzinli diye iletişimlerimizde özellikle belirtiyoruz çünkü gelenler şaşırıyor. ‘Aaa MG’de benzinli araç da mı vardı?’. ‘Evet var’ diyoruz. Kaputu açıp benzinli motorunu göstermek zorunda kalıyoruz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!