Auto Ajans

Haberler

Elon Musk’tan geçer not aldı

Elon Musk’tan geçer not aldı
Paylaş
Eylül 14
08:39 2020

Geçtiğimiz hafta sonu Tesla CEO’su Elon Musk’ın Almanya’da VW Grubu CEO’su Hebert Diess ile buluşmasının yankıları devam ediyor. Musk’ın Berlin’de açacağı fabrikayı ziyaret etmesinin ardından en büyük rakiplerinden biri olan VW ile buluşması ve ardından ID.3 modelini test etmesinin detayları ortaya çıktı. Braunschweig Havalimanı’ndaki buluşmadan sonra Musk, araç hakkındaki fikirlerini paylaştı. VW’nin sürüş hakkında videoyu paylaşmasının ardından Musk, ID.3 hakkında “Bence sportif olmayan bir otomobil için oldukça iyi” değerlendirmesini yaptı.

Diğer yandan Diess’e Tesla kullanıp kullanmadığı sorulduğundaysa, “Elbette ben de Tesla Model Y kullandım. Bu otomobil her açıdan olmasa da birçok açıdan bizim için bir referans” yanıtını verdi. Herbert Diess, dedikoduların aksine Tesla ile bir iş birliğinin gündemde olmadığını sözlerine ekledi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

WRC Türkiye Rallisi şimdi Süper Spor’da 🏁🚘
@trtspor2 ‘de Yayındayız 🔥🔥🔥#RallyTurkey #trtsüperspor

Lamborghini'den Formula 1'e! Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, F1'in yeni CEO'su oluyor. Domenicali, 6 yıl boyunca Ferrari F1 Takımı'nı yönetmişti. Son transferle birlikte motorsporlarında üç önemli koltukta eski Ferrari yöneticileri oturmuş olacak. http://www.autoajans.com/lamborghini-ceosu-f1in-basinda

Volvo, Türkiye'den yönetici transfer etmeye devam ediyor. Ebru Ekşi, Sabri Sözen'den sonra Volvo Car Turkey'de EMEA Importers Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Alican Emiroğlu, Volvo Car Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü oldu. http://www.autoajans.com/turkiyeden-volvoya-yeni-transfer

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!