Auto Ajans

Haberler

Elroq 560 km menzille geliyor

Elroq 560 km menzille geliyor
Paylaş
Temmuz 06
09:49 2024

Škoda’nın C-SUV segmentindeki ilk elektriklisi olan Elroq kamuflajlı gösterildi. Sonbahar aylarında gerçekleştirilecek dünya prömiyeriyle tüm detayları sergilenecek Elroq, sunduğu özelliklerle ve teknolojisiyle segmentinde ses getirmeye hazırlanıyor. Yeni Elroq satışa sunulduğunda markanın tam elektrikli ürün gamı, adetsel açıdan en büyük pazarlardan olan kompakt SUV segmenti ile genişleyecek. Modern Solid tasarım dilini benimseyen ilk Škoda modeli olacak Elroq, markanın dış görünümünü daha da ileriye taşıyacak.

Dört farklı seçenek olacak

Yeni Škoda modeli, Elroq 50, 60, 85 ve 85x olmak üzere dört farklı seçeneklerle gelecek. Elroq farklı batarya ve 125-220 kW arasında güç çıkışları sunan versiyonlarla tercih edilebilecek. Giriş seviyesi Elroq 50, 55 kWh batarya kapasitesine sahip arkadan itişli ve arka aksta 125 kW güç üreten bir elektrik motoruna sahip. Elroq 60 63 kWh batarya ve 150 kW elektrik motoruyla sunulacak. Elroq 85 ve Elroq 85x varyantları 82 kWh batarya ile donatıldı. Arkadan itişli Elroq 85’in maksimum gücü 210 kW olurken, Elroq 85x ön aksta ek bir elektrik motoru daha içeriyor. Elroq 85x standart olarak dört tekerlekten çekiş ve 220 kW güç sunuyor. Bununla birlikte Elroq, tek şarjla 560 kilometreden daha fazla menziliyle dikkat çekiyor.

Altı elektrikli modele ulaşacak

Yeni Škoda Elroq’un tüm versiyonları, farklı oranlarda DC hızlı şarjı destekliyor. 175 kW’a kadar DC şarj hızını destekleyen Elroq’un bataryası, 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor. Yeni Elroq, Škoda’nın önümüzdeki dönemde 6 tam elektrikli modelden oluşacak e-mobilite atağını hızlandıracak. Elroq, Enyaq ve Enyaq Coupé’nin ardından MEB modüler elektrikli otomobil platformunu kullanan üçüncü Škoda modeli olacak. Elroq’un ardından 2025 yılında B-SUV elektrikli modeli Epiq tanıtılacak. Böylece Enyaq, Enyaq Coupe, Enyaq Coupe RS, Enyaq L&K, Elroq ve Epiq ile geniş elektrik ürün gamı müşterilerin beğenisine sunulacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!