Auto Ajans

Haberler

En değerli marka yine Toyota

En değerli marka yine Toyota
Paylaş
Haziran 30
12:31 2020

Global olarak en büyük marka değeri platformu olarak gösterilen BrandZ, 2020 sonuçlarını açıkladı. Buna göre otomotiv dünyasının ilk sırasında geçen yıla göre yüzde 3 değer kaybetse de 28.388 milyar dolar ile Toyota yer aldı. Otomotiv dünyasında, ilk 10’da yer alan Tesla hariç tüm markalar önceki yıla göre değer kaybı yaşadı. Tesla ise marka değerini yüzde 22 artırarak Honda, Ford ve Nissan’ı geride bıraktı. Tesla, 11.3 milyar dolarlık marka değeriyle dördüncülüğe yükseldi. Mercedes ile BMW 20 milyar doları aşan değerleriyle ikinci ve üçüncü sırada konumlandılar. İlk 10’da en büyük kaybı yüzde 18 ile yedinci sıradaki Nissan yaşadı.

Elektrikliye yatırım yapanlar çıkışta

Tüm şirketlerin sıralandığı genel listede Toyota 48’inci, Mercedes 56’ncı ve BMW 61’inci oldu. Uzmanlar, otomotiv alanında özellikle elektrikli araç yatırımlarıyla öne çıkan markaların değer kazandığının altını çizdi. Araştırmada; Amazon (415 milyar dolar) ilk sırada bulunurken, Apple (352 milyar dolar) ve Microsoft (326.5 milyar dolar) takip etti. Google, Microsoft’un gerisinde kaldı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!