Auto Ajans

Haberler

En güçlü M modeli SUV olacak

En güçlü M modeli SUV olacak
Paylaş
Kasım 30
14:56 2021

BMW, SUV ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Alman markanın tanıttığı XM konsepti ürün gamındaki en güçlü M modeli olacak. BMW, XM’in seri üretim versiyonunu gelecek yıl gösterecek. Gösterişli lüksün zirvesi olarak tanımlanan model ile BMW, daha önce hitap etmediği müşteri kitlesini hedef alacak. XM’in en büyük pazarının ABD olacağı açıklandı. Araç aynı zamanda sadece M ismiyle satılacak ve bu da BMW M1’den sonra 50 yıl sonra markanın ilk ayrı modeli olacak. BMW, diğer M’lere olan ilgiyi de artıracağını ifade ediyor.

XM sadece plug-in hibrit motorla satışa sunulacak. V8 motor ve yüksek performanslı elektrik motoruyla kombine edilen araç 750 beygir güç ve 1000 Nm üretiyor. BMW, XM’in batarya boyutunu açıklamadı ama elektrikli menzilinin yaklaşık 80 km civarında olacağını onayladı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!