Auto Ajans

Haberler

En lüks Mercedes kamyon Aksaray’dan

En lüks Mercedes kamyon Aksaray’dan
Paylaş
Ocak 24
12:39 2022

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray kamyon fabrikasında üretilen ve bugüne kadarki en konforlu kamyonu olma özelliğini taşıyan Actros L Türkiye’de satışa çıktı. Actros L, gelişmiş sürücü konforu için olağanüstü genişlik ve yüksek kaliteli donanımlar sunuyor. Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt; “Satışına başladığımız Actros L ile rahat sürüş deneyimi, konforlu yaşam alanı ve verimli çalışma için birçok özellik ve ekipmanı bir arada sunuyoruz. StreamSpace, BigSpace ve GigaSpace seçenekleri bulunan ve son derece ferah bir iç mekana sahip olan Actros L, sürücülere kabin içerisinde konforlu bir ortam yaratıyor” dedi.

Mercedes-Benz’in kazasız sürüş vizyonunu gerçekleştirme hedefine Actros L ile bir adım daha yaklaştığını belirten Kurt, şu bilgileri verdi: “Sunduğumuz güvenlik özellikleri de bunu kanıtlıyor. Active Sideguard Assist’e (Aktif Yan Görüş Asistanı), önceki sistem ile karşılaştırıldığında potansiyel olarak hayat kurtarabilecek farklı işlevler eklendi. İkinci nesil Active Sürüş Asistanı (ADA 2); kamyonun dikey ve yatay yönlendirmesi ile belirli koşullar altında sürücüye aktif olarak yardımcı olmasının yanı sıra, öndeki araçla olan mesafeyi de otomatik olarak koruyabiliyor. Actros L, ayrıca yaya algılama özelliğine de sahip, kombine radar ve kamera sistemi kullanarak çalışan Active Brake Assist 5 (Aktif Fren Asistanı 5) ile donatıldı. Milyonlarca kilometrelik zorlu testleri ardında bırakarak yollarla buluşan Actros L ile bir kez daha standartları belirliyoruz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!