Auto Ajans

Haberler

En ucuz elektrikli için sipariş başladı

En ucuz elektrikli için sipariş başladı
Paylaş
Mart 11
12:11 2021

Dacia’nın elektrikli mobiliteyi herkes ve her tür kullanım için erişilebilir hale getirdiği yeni Spring, Fransa’da devlet teşvikli 12 bin 403 eurodan başlayan fiyatlarla 20 Mart’tan itibaren ön siparişe çıkıyor. Spring, perakende, Business ve Cargo olmak üzere 3 versiyon olarak tüketicilerle buluşacak. Dacia Spring’in ilk teslimatları sonbaharda gerçekleştirilecek.

Profesyonellere ve otomobil paylaşım çözümlerine yönelik geliştirilen Business versiyonu da Mart 2021’den itibaren kullanıma sunulacak. Arka koltuksuz 1.100 litre bagaj hacmi ve 325 kg taşıma kapasitesine sahip N1 onaylı Cargo versiyonu 2022 yılından itibaren yollarda olacak. Crossover Spring, WLPT verileriyle 230 km’lik (şehir içi 305 km) menzile sahip. Elektrikli araçlara Fransa’nın 7 bin euro destek sağladığını ekleyelim. Spring, Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili olacak. Spring, Türkiye’ye yılın son çeyreğinde gelecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!