Auto Ajans

Haberler

Enyaq iV’nin coupesi gün sayıyor

Enyaq iV’nin coupesi gün sayıyor
Paylaş
Ocak 14
17:22 2022

Skoda, 31 Ocak’ta tanıtımına hazırlandığı yeni Enyaq Coupe iV’nin tasarımını sergileyen eskizleri paylaştı. Enyaq iV’nin coupé versiyonu olan yeni araç, daha dikkat çekici bir tasarımla öne çıkacak. Araç aerodinamik özellikleri sayesinde SUV versiyondan daha fazla menzil sunarken, eğimli tavanı, keskin arka bölümü ve gövde rengi yan etekleriyle elektrikli otomobil dünyasına farklı bir bakış açısı getirecek. Yeni elektrikli modelin dünya prömiyeri 31 Ocak’ta Çekya’nın başkenti Prag’da gerçekleştirilecek.

MEB platformu üzerine yapılacak model, markanın elektrikli araç ürün yelpazesini genişletmesi için atacağı yeni adımlardan biri olacak. Akıcı tasarımıyla öne çıkan Enyaq Coupe iV, markaya özgü detayları da evrimleştirerek ileriye taşıyor. Skoda modellerine özgü C şekilli arka aydınlatma grubunun ve bagaj kapağında Skoda yazısının yer alacağı araçta, büyük jantlar da güçlü duruşu destekliyor. Ön panjuru ise aracın genişliğini vurgulayarak farlarla uyum içerisinde sportif görünüme katkı sağlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!