Auto Ajans

Haberler

Sürücü asistanlarına not verecek

Sürücü asistanlarına not verecek
Paylaş
Ekim 11
13:04 2020

Bağımsız çarpışma testleri kuruluşu Euro NCAP bir dizi yeni testlere başladı. Dünyanın ilk sürücü yardımcı testine başlanacağı açıklanırken, uygunsuz pazarlama yöntemleri için kullanılan sistemler de tespit edilecek. Yeni testlerde adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı ve diğer sürücü yardımcı özellikleri sınanacak. Böylece sistemlerin ne kadar verimli çalıştığı ortaya konacak. Bu sistemlerin çoğunluğu opsiyonel olarak sunulduğu için aracın genel Euro NCAP yıldız oranına etki etmeyecek.

Testte tüketicinin alacağı sistemin her türlü durumda nasıl çalıştığı değerlendirilecek. Euro NCAP, sistemlere ‘çok iyi’, ‘iyi’, ‘makul’ veya ‘giriş’ seviyesi şeklinde not verecek. Euro NCAP bu yeni testlerine 10 araçla başladı. Mercedes GLE, BMW 3 Serisi, Audi Q8 ‘çok iyi’; Ford Kuga ‘iyi’; VW Passat, Tesla Model 3, Nissan Juke ‘makul’; Volvo V60, Renault Clio ve Peugeot 2008’in sürücü yardımcı sistemleri ‘giriş’ seviyesi değerlendirmesiyle testi tamamladı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!