Auto Ajans

Haberler

EV3 son çeyrekte yollara çıkacak

EV3 son çeyrekte yollara çıkacak
Paylaş
Mayıs 28
12:47 2024

Kia’nın elektrikli ailesi EV3 ile genişledi. Profilden bakıldığında EV3, uzun eğimli tavan ve hatchback tarzı arka camlarıyla modern bir tasarım sunuyor. EV3’ün elmas kesim jantları, yeni elektrikli SUV’un görsel olarak en çarpıcı yönlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Kia, EV3’te çevreciliği vurgulayan çeşitli sürdürülebilir malzemeler kullanıyor. Dünyada en kolay geri dönüştürülebilir plastiklerden biri olan Polietilen tereftalat (PET), EV3’ün iç mekanında koltuklar, tavan döşemesi, kapı kol dayamaları, kaplama, zemin paspasları ve bagaj tahtası gibi alanlarda kullanılıyor.

EV3’te 460 litrelik bagaj hacmi yer alıyor. Araçta, EV9’da da bulunan iki adet 12.3 inç’lik ekran ve 5.3 inç’lik klima kontrol ünitesine bulunuyor. 81.4 kWh batarya kapasitesine sahip olan EV3, 150 kW motor gücü ile kullanıcısına 560 km kombine menzil sunuyor.  EV3’in bataryası 30 dakikalık hızlı (DC) şarj ile yüzde 10’dan yüzde 80 seviyesine gelebiliyor. Kia’nın Plan S adı verilen elektrifikasyon sürecinin en yeni modeli olan EV3’ün yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!