Auto Ajans

Haberler

Evin elektriği artık otomobilden

Evin elektriği artık otomobilden
Paylaş
Ekim 04
08:41 2023

Nissan, Tokyo Motor Show’da sergileyeceği konseptlerin ilkini paylaştı. Fuara beş yeni konseptle katılmayı planlayan Nissan, her üründe farklı özellikleri öne çıkaracak. Hyper Urban ismi verilen tam elektrikli konsept, sahip olduğu enerjiyi eve göndererek faturaların azalmasına yardımcı olabiliyor. Hatta enerji şebekesine de elektrik sağlayarak, aracın para kazanabilmesine imkan tanıyor.

SUV Hyper Urban, köşeli ve kaslı hatlarıyla Nissan’ın gelecek tasarım dilinden de izler taşıyor. Aracın kabini ise şehir yaşamına uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Katlanabilir ön ve arka koltuklarla özel bir dinlenme alanı yaratılabiliyor. Böylece Hyper Urban günlük hayatın koşuşturmacasından uzaklaşarak dinlenmeyi mümkün hale getiriyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!