Auto Ajans

Haberler

Evlenmek için para arıyorlar

Evlenmek için para arıyorlar
Paylaş
Nisan 10
15:46 2020

Koronavirüs salgını sebebiyle etkilenen Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve PSA Grubu, hissedarlar toplantısını Haziran ayının sonuna erteledi ve planlanan birleşme için nakit rezervini artırmanın yollarını arıyor. Buna göre iki üretici ihtiyaçları olan nakdi garantilemek adına gözlerini bankalara çevirdi. Buna ek olarak FCA, İtalya Hükümeti’nin bu hafta başında yerel şirketleri destekleyeceğini söylemesiyle borç garantisi beklentisi içerisinde.

Hukuki olarak merkezi Hollanda’da olsa da FCA’nın İtalya’da birçok fabrikası var ve bu da 400 milyar eurodan daha fazla nakit likitidesi sunan hükümetin tasarısına hak kazanmasını sağlayabilir. Ayrıca virüsten etkilenen şirketlere bankalardan verilen kredilerin de devreye girmesi bekleniyor. Hissedarlar toplantısını 25 Haziran’a erteleyen PSA’nın ise devlet fonlarından faydalanmayı beklemediği ifade edildi.

‘Şartlar gözden geçirilmeli’ iddiası

Fransız medyasında geçtiğimiz günlerde salgınının ardından yaşanan ekonomik sorunlar ve her iki şirketin düşen satışlarının evliliği tehlikeye soktuğu iddia edilmişti. Günlük ekonomi gazetesi Les Echos, birleşme şartlarının gözden geçirilmesi gerektiğini yazmıştı. PSA Grubu haberin ardından hemen açıklama yaparak FCA ile olan birleşme anlaşmasının geçerli olduğunu ifade etmişti. PSA ve FCA Aralık ayında bir mutabakat imzalamış ve birleşmenin bir yılı aşacağı açıklanmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Küresel otomotiv pazarı Mart'ta % 52.7 büyüdü.

📌Salgını unutan Çin ve 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin etkisiyle ABD'deki satışlar dikkati çekti.

http://www.autoajans.com/dunya-toparlaniyor-mu

🚘Skoda'nın D SUV modeli Kodiaq makyaj geçirdi.

🚘Daha kaslı ve sert bir görünüme kavuşan Kodiaq'te benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alacak.

🚘Yeni Kodiaq, yılın ikinci yarısında Türkiye'de satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/yeni-kodiaq-daha-kasli-oldu

🚘Opel'in C segmentindeki önemli temsilcisi Astra 2022'de yenileniyor.

🚘Yeni Astra'da plug-in hibrit motor seçeneği yer alacak.

http://www.autoajans.com/yeni-opel-astra-da-hibrit-olacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!