Auto Ajans

Haberler

Evliliğe FCA de ‘Evet’ dedi

Evliliğe FCA de ‘Evet’ dedi
Paylaş
Ocak 04
18:48 2021

PSA Grubu hissedarlarının gün içinde verdiği birleşme onayının ardından Fiat Chrysler Automobiles (FCA) hissedarlarından da birleşmeyi destekleme kararı geldi. Böylece FCA, PSA Grubu ile 52 milyar dolarlık birleşmeyi onaylayarak Stellantis’in önünü açtı. FCA Başkanı John Elkann, şirket hissedarlarının yüzde 99.15’inin birleşmeyi onaylamak için düzenlenen sanal toplantıya katıldığını açıkladı. FCA’in oy haklarının yüzde 44.4’ünü kontrol eden İtalyan Agnelli Ailesi’nin holding şirketi EXOR da oylamaya katılanların başında geldi. Stellantis’in de Başkanı olacak Elkann, şirket için bu onaylamanın tarihi bir an olduğunu söyledi. Birleşen grubun yıllık satış hacmi 7.9 milyon adede çıkacak ve 2019 verilerine göre 180 milyar euroluk gelirle yaklaşık 10 milyar euroluk işletme kârı oluşturacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Mobil Oil Türkiye, ana merkezin ‘Pandemide en az etkilenecek ülkelerden biri olursunuz’ uyarısını dikkate aldı, agresif büyüme stratejisi belirledi.

📌Türkiye, bu sayede Mobil Oil dünyasında satış hacmini en fazla artıran ülke oldu.

http://www.autoajans.com/turkiye-mobilin-en-hizlisi-oldu

🚗Cardata, 2. el pazarına yönelik satıcılarla tüketicileri buluşturan akıllı araç fiyatlandırma modülü geliştirdi.

🚗İşletmeler kendi internet siteleri üzerinden tüketicilere aracının değerini ücretsiz olarak gösterebilecek ve satın alım yapabilecek.

http://www.autoajans.com/2-elde-hemen-sat-kolayligi

🚘Yenilenen VW Caddy, önümüzdeki hafta Türkiye'de satışa sunulacak.

🚘Araç, sürüş destek sistemleri, dijitalleştirilmiş teknolojik özellikleri ve konfor donanımlarıyla öne çıkıyor.

🚘Yeni motorun gücü % 20 artarken, yakıt tüketimi % 15 düşürülmüş.

http://www.autoajans.com/yeni-caddy-otomobil-konforunda

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!