Auto Ajans

Haberler

Evliliğe yatırımcılardan itiraz geldi

Evliliğe yatırımcılardan itiraz geldi
Paylaş
Haziran 23
11:57 2020

Dünyanın dördüncü büyük otomotiv üreticisini medyadan getirecek Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile PSA Grubu birleşmesiyle ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Avrupa Komisyonu’nun ticari araçta rekabet ihlali oluşturabileceği gerekçesiyle evlilik için soruşturma açarken, bu kez de PSA hissedarlarından itiraz geldi. Paris merkezli Phitrust, PSA Grubu’nun 25 Haziran’daki yıllık toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, küresel otomotiv sektöründe yaşanan sorunlar ve FCA’in revize edilen beklentileri nedeniyle birleşme şartlarının yeniden belirlenmesi gerektiğini bildirdi.

Phitrust’ın Başkanı Olivier de Guerre, Aralık 2019’da bile grubun durumlarının yüzde 50-50 birleşmeyi haketmediğini söyledi. PSA’in güçlü bilançosuna karşın FCA’in finansmanda zorluk çektiğini ve devlet destekli 6.3 milyar euro kredi almaya hazırlandığını hatırlattı. De Guerre, ayrıca birleşme sonrası yeniden yapılanmanın sorunlar çıkartacağını sözlerine ekledi. FCA ile PSA Grubu ise geçen hafta yaptıkları açıklamada birleşmede sorun olmadığını açıklamışlardı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin başına yeniden Türk yönetici atandı.

📌Toyota Çekya fabrikasında Proje Şef Liderliği yapan Erdoğan Şahin, yeni CEO oldu.

http://www.autoajans.com/toyota-fabrikasina-yeniden-turk-ceo

🚗Yenilenen Forester e-BOXER, Türkiye’de satışa çıktı.

🚗Araçta, yeni nesil EyeSight Stereo kameraları ile temassız klima ayarı gibi donanımlar öne çıkıyor.

http://www.autoajans.com/ucuncu-goz-kazalari-onluyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!