Auto Ajans

Haberler

Evlilik için en doğru zaman

Evlilik için en doğru zaman
Paylaş
Mayıs 25
13:02 2020

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann, koronavirüs salgınının otomotiv sektöründe yaşanan mevcut zorlukları daha da artırdığını belirterek, PSA Grubu ile birleşmek için her zamankinden daha güçlü nedenleri olduğunu açıkladı. Agnelli Ailesi’nin holding şirketi Exor’daki hissedarlara konuşan Elkann, yüzde 50-50 oranındaki birleşmenin zamanında ve öngörülen şekilde devam ettiğini kaydetti. Exor’un da Başkanı olan John Elkann, “Bu birleşmenin iki şirket ve tüm çalışanları için stratejik mantığı her zamankinden daha güçlü” değerlendirmesini yaptı. Geçen yıl anlaşmaya varan FCA ve PSA’in önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde birleşmeyi tamamlaması bekleniyor. Evlilikle dünyanın dördüncü büyük otomotiv üreticisi doğacak.

Koronavirüs salgını sebebiyle etkilenen Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve PSA Grubu, hissedarlar toplantısını Haziran ayının sonuna erteledi ve planlanan birleşme için nakit rezervini artırmanın yollarını arıyor.  Hatırlanacağı gibi FCA, bu dönemde nakit akışını sağlamak için devlet destekle 6.3 milyar euro kredi arayışına girmişti. Salgının ardından yaşanan ekonomik sorunlar ve her iki şirketin düşen satışlarının evliliği tehlikeye soktuğu iddia edilmişti. Birleşme şartlarının gözden geçirilmesi gerektiği ortaya atılmıştı. PSA Grubu ise FCA ile olan birleşme anlaşmasında sorun olmadığını bildirmişti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗VW, ID.3 ile ID.4'ten sonra üçüncü elekriklisi ID.5'i önümüzdeki yıl sadece Avrupa'da satışa sunacak.
🚗Coupe tasarıma sahip SUV, konsept ID Crozz'dan izler taşıyacak.
http://www.autoajans.com/id-ailesinin-ucuncu-uyesi-yolda

🚗Rivian, Kuzey Amerika dışında farklı pazarlara girmek için daha küçük elektrikli modeller üretecek.
🚗ABD'li start-up şirketi, 2025'e kadar 6 farklı model tanıtmayı planlıyor.
🚗SUV modeli R1S ile pick-up R1T 2021 yazında satışa çıkacak.
http://www.autoajans.com/kucuk-elektrikli-ile-gozu-avrupada

🚗Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, 2021 yılı için temkinli:
🚗2021 için iyimserden ziyade umutluyuz.
🚗Öngörü yapmak çok zor.
🚗Belirsizliği yönetme becerilerimizi, her yıl bir adım daha ileriye taşıyoruz.
http://www.autoajans.com/2021-icin-iyimserden-ziyade-umutluyuz

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!