Auto Ajans

Haberler

Evlilik için kritik tarih 2 Şubat 2021

Evlilik için kritik tarih 2 Şubat 2021
Paylaş
Ekim 01
12:42 2020

Dünyanın dördüncü büyük otomotiv üretici olacak ve Stellantis adını alacak dev şirketle ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Avrupa Komisyonu, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile PSA Grubu’nun birleşmesine yönelik açtığı anti tröst soruşturmasıyla ilgili kararını 2 Şubat 2021’de verecek. Reuters’ın haberine göre, Avrupa Komisyon 2 aylık aradan sonra anlaşmayla ilgili soruşturmasına yeniden başladı. Avrupa Komisyonu yetkililerinin bu teklifi kabul edip etmemeye veya daha fazlasını talep etmeye karar vermeden önce rakip şirketlerden ve müşterilerden geri bildirim isteyecek. PSA Grubu, AB’nin rekabet endişelerini gidermek adına Fransa’daki fabrikasında iş birliği yaptığı Toyota’ya daha fazla üretim gerçekleştireceğini açıklamıştı.

PSA endişeleri gidermeye çalışıyor

PSA Grubu, Peugeot Expert, Citroen Jumpy ile birlikte bantlardan inen Proace’in üretim adetlerini artırmayı teklif etmişti. Şirket böylelikle hafif ticari araçtaki dengelerin bozulacağı endişelerini ortadan kaldırmayı istiyor. Hatırlanacağı gibi Avrupa Komisyonu, PSA-FCA evliliğinin hafif ticari araçta rekabete zarar verebileceği sebebiyle soruşturma açmıştı. PSA ve FCA’nın halihazırda hafif ticari araçta birçok pazarda lider olması, birleşme sonucunda ana rakiplerden birinin ortadan kalkması anlamına gelmesinden endişe ediliyor. Bu evliliğin başta Belçika, Çekya Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Litvanya, Lüksemburg, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya, Hırvatistan ve İngiltere’de rekabeti azaltacağı söyleniyor. Diğer yandan anlaşmaya ABD, Çin, Japonya ve Rusya şimdiden yeşil ışık yakmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!