Auto Ajans

Haberler

F-150 efsanesi elektriklendi

F-150 efsanesi elektriklendi
Paylaş
Mayıs 21
12:45 2021

Dünyanın en popüler araçlarından biri olan Ford’un F-150 pick-up modeli elektriklendi. Ford’un F-150 Lighting ile birlikte düşük emisyonlu araçlara dönüş için büyük bir adım attığı ifade ediliyor. ABD Başkanı Joe Biden’ın elektriklide dünya lideri olması hedefini desteklediği düşünülen F-150 Lightning bu açıdan büyük önem taşıyor. Bu aracı ilk test edenlerden ve beğenenlerden biri de başkan Biden oldu. F-150 Lightning; Platinum, Lariat ve XLT versiyonlarıyla satışa sunulacak. Şu anda üretim öncesi modeller tanıtılırken araçların teslimatlarının 2022’nin bahar aylarında başlayacağı duyuruldu.

F-150 Lightning’in 563 beygir güç ve 1.050 Nm tork değerine sahip olacak. ABD’de yaklaşık 40 bin dolara satılacak F-150, büyük bataryalı versiyonda tek şarjla 480 km kadar menzil sunacak. Aracın 0-100 km/s hızlanması yaklaşık 4.5 saniye olacak. Elektrikl iF-150, Tesla Cybertruck, Rivian, GMC Hummer gibi modellere rakip olacak. Ford’un 22 milyar dolarlık global elektrikli araç planının önemli bir parçası olan F-150’nin ABD’deki Rouge Complex fabrikasına 700 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirildi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!