Auto Ajans

Haberler

F1 deneyimini müşteriye sunuyor

F1 deneyimini müşteriye sunuyor
Paylaş
Ekim 08
15:49 2021

Dünyanın en büyük enerji şirketlerinden biri olan Shell, 1950’deki ilk FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası yarışında Scuderia Ferrari ile yaptığı iş birliğini her yıl ileri taşıyarak devam ettiriyor. Laboratuvarda geliştirdiği yenilikler ile pistlerde öğrendiklerini istasyonlarında müşterilerine sunan Shell, Ferrari’nin F1 otomobillerine gücünü veren dünya standartlarında yakıt ve yağları geliştiriyor. Bugüne kadar 600 yarış, 175 zafer ve 22 şampiyonluğa imza atan iki marka, İstanbul yarışında da yeni başarılar kazanmayı hedefliyor.

F1’in sadece adrenalin tutkunları için değil, inovasyon peşindeki Shell’in Ar-Ge ekibi için de çok önemli olduğunu belirten Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı, Shell’in dünyada inovasyon ve teknolojiye en fazla yatırım yapan şirketlerden biri olduğunu söyledi. Turanlı, “Shell yakıtları yüzlerce bilim insanının yoğun çalışmaları ve Shell’in her yıl 1 milyar dolarlık Ar-Ge yatırımları ve milyonlarca kilometreyi kapsayan testleriyle geliştiriliyor. Shell ve Ferrari’nin yağ ve yakıt performansını en iyi hale getirmek için 70 yıldan uzun süredir devam eden iş birliğinin Scuderia Ferrari’nin başarılarına katkıda bulunmasından gurur duyuyoruz” dedi.

Başarılı iş birliği uzun yıllar sürecek

Emre Turanlı, şöyle devam etti: “Bugün istasyonlarımızda sunulan Shell V-Power yakıtımızın formülü yüzde 99 oranında Scuderia Ferrari Formula 1 araçlarının yakıtıyla aynı olması, madeni yağ alanında da en yeni teknolojilerle üretilen ürünleri yine istasyonlarımızda misafirlerimiz ile buluşturmamız Shell’in inovasyon yaklaşımını en iyi şekilde özetliyor. Ayrıca PurePlus Teknolojisi ile doğal gazdan üretilen Shell Helix motor yağları ile sürücülerin araçlarından yüksek performans almaları ve motorun ömrünü uzatmaları için yardımcı oluyoruz. Önümüzdeki günlerde Formula 1 Grand Prix’de bu ortaklığın takıma verdiği gücü izleyecek olmanın heyecanı içindeyiz. Bu başarılı iş birliğinin çok uzun yıllar daha süreceğine olan inancımız tam.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!